آدرس

هتل گاجره

دیزین – هتل گاجره
تلفن: 2271 3521 26 98+
ایمیل: info@gajerehotel.com
وب سایت: gajerehotel.com

درباره ما

هتل گاجره

هیچ کس فکرش را نمی کرد اکتشاف یک معدن در کوه های البرز مرکزی به تولد بزرگ ترین پیست اسکی ایران منجر شود. در سال های اولیه دهه 40 مهندسان خارجی که برای اکتشاف معدن در منطقه مشغول به کار بودند با راهنمایی فردی بومی به محلی رفتند که زمینش برای اسکی بسیار مناسب بود. بعد ها این کشف نه تنها برای آن منطقه کوهستانی بلکه برای همه ایران و حتی دوستداران اسکی در جهان کشفی مهم تر و تاثیر گذار تر از پیدا کردن یک معدن شد. همین اکتشاف باعث تغییر اساسی در سرنوشت منطقه دیزین شد به نحوی که امروز نام این منطقه با پیست اسکی و اسکی بازی گره ناگسستنی خورده است. از آن سال به بعد بود که با تجهیز پیست و تبدیل دیزین به پیست اسکی مجهز، مناطق اطراف نیز در مسیر توسعه قرار گرفتند. یکی از این مناطق، روستای کوچکی به نام «گاجره» بود.

قیمت هتل گاجره دیزین
رزرو هتل گاجره دیزین
آدرس هتل گاجره دیزین
شماره تلفن هتل گاجره دیزین

هتل گاجره

وجه تسمیه نام این روستا وفور گیاه «گاجره» است که اهالی محل از آن برای تخمیر شیر و تهیه مایه پنیر استفاده می کردند. در دهه پنجاه چند اتفاق دیگر رخ داد که توسعه منطقه دیزین را تسریع کرد. ابتدا ساخت مسیر جدید تهران به شمال که از روستای گاجره عبور می کرد، بعد از آن نیز ساخت هتل بزرگی در روستای گاجره که به هتل گاجره دیزین معروف شد. ادمان آیوازیان معمار ارمنی که به تازگی با اتمام تحصیلاتش در انگلستان به کشور بازگشته بود، ساخت هتل گاجره را به عنوان یکی از اولین کارهای بزرگ معماری اش برعهده گرفت. آیوازیان بعد ها به واسطه نقاشی هایش شهرت جهانی گرفت و اکنون آثارش در مهم ترین موزه های هنرهای معاصر جهان نگهداری می شود. گاجره هتل تازه سازی بود که امیر عباس هویدا نخست وزیر وقت چندین تن از اقتصاددانان ایرانی و خارجی را به این هتل آورد تا درباره نحوه صرف کردن درآمدهای هنگفت نفتی در 50دهه به تبادل نظر بنشینند. از این نشست در تاریخ اقتصاد ایران با عنوان «کنفرانس گاجره» نام برده می شود. گاجره هتل مجللی در مسیر رسیدن به پیست دیزین است و به غیر از این هتل، هتل دیزین و هتل دیزین 2 نیز میزبان علاقمندان به اسکی در دیزین می باشند. این هتل به عنوان یکی از زیباترین هتل های جاده چالوس شناخته می شود. برای رسیدن به هتل بزرگ گاجره تهران را باید به سمت کرج ترک کنید. گاجره هتلی است بزرگ محصور در کوه های البرز که منظره کوهستانی زیبایی از پنجره های اتاق هایش دیده می شود. برای رسیدن به هتل گاجره کرج را رد کرده و در جاده چالوس تا دوراهی گچسر حرکت کنید. برای آشنایی بیشتر با هتل گاجره جاده چالوس در ادامه این متن با ما همراه باشید.

پیست اسکی دیزین

اسکی در پیست دیزین از اواخر دهه چهل و با نصب تجهیزاتی چون بالابرها به صورت حرفه ای درآمد و با تجهیز این پیست بود که برای اولین بار فدراسیون جهانی اسکی، پیست اسکی دیزین را به عنوان اولین پیست بین المللی اسکی در ایران معرفی کرد. دیزین در میان پیست های اسکی تهران بزرگ ترین و مجهز ترین پیست است و از این رو مسابقات بین المللی با حضور اسکی بازان حرفه ای خارجی در این پیست برگزار می شود. در تابستان های پیست اسکی دیزین آب و هوا برای ورزش های تابستانی مطلوب است و پیست میزبان مسابقات اسکی روی چمن می شود. هم اکنون دیزین 4 تله كابين، 2 تله سيژ، 9 تله اسكی بشقابی و 1 تله اسكی چكشی دارد و برای علاقمندان به آموزش اسکی نیز مدرسه اسکی دیزین دوره های آموزشی برگزار می کند. از آنجایی که قیمت بلیط پیست اسکی دیزین در ایام هفته متفاوت است برای دریافت آخرین اطلاعات درباره پیست و قیمت بلیط ازطریق صفحه تماس، با ما در ارتباط باشید. اما اگر شما با می خواهید بیش از یک روز از پیست دیزین استفاده کنید، اقامتگاه های مناسبی در منطقه منتظر شما است. زمانی که از دوراهی گچسر به سمت دیزین حرکت کنید، درست قبل از ورودی هتل گچسر را می بینید که فاصله اش تا پیست ۱۴ کیلومتر است، با عبور از هتل گچسر، دومین هتل یعنی هتل بزرگ گاجره را خواهید دید. فاصله میان هتل گاجره تا دیزین 3 کیلومتر است و هتل برای مسافرانی که در گاجره اقامت کنند سرویس رفت و برگشت رایگان به پیست در نظر گرفته است. قیمت اقامت در هتل گاجره نسبت به هتل جهانگردی دیزین کمتر است و ورزشکارانی که می خواهند یک تجربه اسکی اقتصادی و مناسب داشته باشند هتل گاجره را برای اقامت انتخاب می کنند. اگر تمایل دارید برای اسکی به دیزین بروید و شب را در هتل بگذارنید، هتل گاجره با داشتن ساختمان های «نسیم»، «صبا»، «ستاره و سپیده» و «صدف» مجموعه کامل اقامتی را برای رفاه مسافران فراهم کرده است. رستوران، کافی شاپ و چایخانه سنتی دیگر امکانات رفاهی گاجره را تشکیل می دهد. گاجره دارای استخری مجهز است و مسافران می توانند از سالن بزرگ بیلیارد این هتل زیبا استفاده کنند. هتل گاجره در مناسبت های مختلف تخفیف های ویژه ای برای مسافران در نظر می گیرد.

پیست اسکی دیزین

تور اسکی دیزین

علاقمندان به حضور در تورهای اسکی می دانند که بهترین تور اسکی تهران در دیزین برگزار می شود و برای همین است که تور اسکی دیزین از جمله محبوب ترین تور اسکی ایران به شمار می رود. تور دیزین به دلیل فاصله اش از تهران معمولا بیش از یک روزه است. تورهای 2 یا 3 روزه اسکی متداول ترین تورهایی است که در پیست دیزین برگزار می شود. محل اقامت شرکت کنندگان در تورهای اسکی پیست دیزین هم هتل های گاجره و دیزین است. از آنجایی که هزینه اقامت در هتل گاجره پایین تر است، برگزار کنندگان تورهای اسکی توجه ویژه ای به این هتل زیبا دارند. در این هتل هزینه صبحانه بر روی قیمت اتاق محاسبه می شود ولی در هتل دیزین صبحانه قیمتی مجزا از قیمت اتاق دارد. همچنین برخلاف هتل دیزین که تنها منظره پیست اسکی را دارد، هتل گاجره به دلیل جغرافیای محلی اش که در میان کوه ها واقع شده، چشم انداز زیبایی از کوه و جنگل را دارد. کوه های اطراف گاجره محل خوبی برای کوهنوردی است و گروه های کوه نورد در طول سال برای تمرین به این منطقه می آیند.

روستای گاجره

روستای گاجره امروز دیگر آن روستای کوچک در مسیر معدن نیست بلکه به منطقه توریستی تبدیل شده که صرف نظر از وجود پیست دیزین، محلی است برای تفرج و اوقات فراغت اهالی کرج و تهران که می خواهند بعد از چند دقیقه رانندگی از محیطی شلوغ شهری فاصله بگیرند و به دامان طبیعت پناه ببرند. منطقه زیبای گاجره و رودخانه ولایت رود در مسیر دیزین با طبیعت سر سبز و کوه های زیبای اش، هر ساله میزبان طبیعت گردان داخلی و خارجی است. طبیعت منطقه گاجره و امکانات پیست دیزین برای تفریحات تابستانی باعث شده تا بر خلاف دیگر پیست های اسکی در تهران که عملکردشان صرفا معطوف به فصل سرما می شود، این منطقه در تمام سال میزبان جوانان و دوست داران به ورزش و کوه نوردی باشد. شما هم اگر تمایل دارید برای اسکی به دیزین بروید یا جهت طبیعت گردی به منطقه زیبای گاجره بیاید، جهت رزرو اتاق در هتل گاجره از طریق صفحه تماس، با ما در ارتباط باشید.

روستای گاجره